Hypotéka s daňovým bonusom

Financovanie bývania

Ako môžete pri hypotéke ušetriť?

Hypotéka s daňovým bonusom je špeciálny typ hypotéky, ktorý zvýhodňuje mladých ľudí. O daňový bonus môžete požiadať ak ste vo veku od 18 do 35 rokov. Maximálna výška hypotéky, na ktorú sa môžete daňový bonus uplatniť, je limitovaná sumou 50 000 €.

Váš priemerný mesačný príjem, môže byť v maximálnej výške 1,3-násobku priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve SR za celý kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom bola uzavretá úverová zmluva. Samozrejme je potrebné dodržať aj účel úveru, teda nadobudnutie, výstavba alebo rekonštrukcia nehnuteľnosti na území Slovenska.

Zvýhodnenie hypotéky štát a ani banky nepodporujú priamo. Urobiť tak musíte priamo Vy, a to prostredníctvom uplatnenia daňového bonusu na zaplatené úroky. Môžete tak urobiť priamo v daňovom priznaní, buď sám, alebo to za Vás urobí zamestnávateľ v ročnom zúčtovaní preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti.

Daňovým bonusom sa rozumie suma vo výške 50 % zo zaplatených úrokov v príslušnom zdaňovacom období, najviac však do výšky 400 € za rok. Uplatniť daňovú úľavu si môžete iba počas prvých piatich rokov splácania hypotéky.

Pri využití tohto typu úveru je banka povinná Vám na konci každého roku vystaviť potvrdenie o tom, v akej výške ste zaplatil úroky, a potom polovicu z tejto sumy si budete môcť uplatniť ako daňový bonus (maximálne 400 € ročne) a tým si znížiť daň z príjmov. Určite je to zaujímavý bonus, ktorý odporúčame pri výstavbe využiť.

Za ušetrených 400 € si môžete kúpiť nejaký pekný záhradný nábytok na terasu, alebo iné doplnky do domu.

Hypotéke na dom
Ktorým chybám sa vyvarovať?
Dozvedieť sa viac
Financovanie bývania
Najčastejšie kladené otázky
Dozvedieť sa viac
Hypotéka na dom
Hypotéka s daňovým bonusom
Dozvedieť sa viac
Financovanie bývania
Hypotéka s nulovým preplatením
Dozvedieť sa viac
Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi vám pomôžeme. +421 908 547 739 meconmecon.sk Napísať správu Kde nás nájdete

Projekty rodinných domov

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.