Anhydridový poter
Pri výstavbe rodinného domu sa vždy zamýšľame nad tým, z čoho máme stavať a aké technológie chceme pri výstavbe použiť. Výstavba rodinného domu sa člení na dve etapy.
Prvou etapou je hrubá stavba, od ktorej klienti väčšinou očakávajú hlavne dobré statické a tepelnoizolačné vlastnosti. Väčšina našich klientov sa zaoberá hlavne druhou etapou, ktorá obsahuje dokončenie po stránke vizuálnej a zaoberajú sa tým, ako si vo svojom novom bývaní zabezpečiť čo najväčšiu pohodu. Realizácia podlahového vykurovania môže byť jednou z vecí, ktorá prispieva k tejto pohode. Je ale potrebné uvedomiť si, že tepelnú pohodu neovplyvňuje iba samotné vykurovanie, ale aj materiál, ktorým je „zaliate“. V súčastnosti je najvhodnejšou alternatívou liaty anhydridový (sadrový) poter. Ide vo svojej podstate o „teplý“ výborne tepelne priepustný materiál, na rozdiel od klasického poteru. Sadrový poter nám svojimi vlastnosťami zabezpečuje aj úsporu nákladov za kúrenie.
Pri realizácii klasického poteru môže častokrát dôjsť k poškodeniu podlahového vykurovania, nakoľko je pri jeho realizácii neustále mechanicky zaťažované (cca týždeň podľa veľkosti RD) a to môžeme byť radi, že pod vplyvom tohto zaťaženia nám kúrenie „nepovolí“ až po „zaliatí". Keď to porovnáme s anhydridom, vyzerá to priam neskutočne. Realizácia dva dni a to aj s prípravou (bez ohľadu na to, aký veľký dom máme) a na tretí deň sa možeme prechádzať po dokonale rovnej podlahe. Rovnosť anhydridu samozrejme vplýva aj na zjednodušenie realizácie finálnych vrstiev (dlažba, plávajúca podlaha a pod.). Nové technológie prinášajú rôzne zaujímavosti a anhydrid je skokom vpred po všetkých stránkach. Je to samozrejme ale ako so všetkým, realizácia anhydridového (sadrového) poteru musí byť zabezpečená odborníkmi s dodržaním potrebných postupov.
Máte záujem túto službu? Naši odborníci Vám radi pomôžu.
Prečítané 6534 krát