Ako vybrať obývaciu stenu?

Príjemné čítanie o bývaní a zaujímavom interiéri

Ako vybrať obývaciu stenu, ktorá zapadne do vašej domácnosti

Zariaďujete novú obývačku? Potom nastal ten správny čas na výber novej obývacej steny. Ak neviete, kde začať a či si vybrať závesnú, alebo voľne stojacu stenu, či zvoliť radšej otvorené, alebo zatvorené skrinky a police, poradíme vám.

Ako vybrať obývaciu stenu

Pred výberom konkrétnej obývacej steny si najprv ujasnite, koľko úložného priestoru potrebujete. Vzhľadom na nekonečné možnosti dizajnu je výber dokonalej steny do obývacej izby náročnou úlohou.

Ak sa chcete inšpirovať a zistiť, aké možností trh nábytku ponúka, skúste obývacie steny vyhľadávať pomocou agretátoru nábytka a bytových doplnkov - Biano. Stačí, ak zaškrtnete svoje preferencie a hneď pred sebou máte stovky možností na jednom mieste.

Základné faktory výberu obývacej steny

Prvou, a tou najdôležitejšou, vlastnosťou obývacej steny je funkčnosť. Obývačka musí byť dobre využiteľná a zároveň by ste sa v nej mali cítiť príjemne.

Druhým dôležitým bodom sú priestorové možnosti a rozmery obývacej steny. Nemala by zaberať viac ako 2/3 dĺžky steny. Ak je príliš veľká alebo príliš malá, miestnosť bude vyzerať neútulne či stiesnene.

Čo všetko potrebujete vo svojej obývačke?

Obývacia stena vám pomôže usporiadať všetky veci, ktoré do obývačky patria. Preto je pred výberom dizajnu alebo štýlu dôležité vedieť, čo všetko používate:

  • predstavte si, ako vyzerajú veci, ktoré chcete mať v obývačke
  • otvorené police sú prevažne na knihy, fotky, kvetináče a iné dekorácie
  • zatvorené skrinky slúžia na veci, ktoré nemusia byť na očiach
  • vizualizujte si tak konkrétny typ dizajnu
  • štýl obývacej stenu nemusí zodpovedať tomu, čo sa v obývačke nachádza
  • zvoliť môžete “harmonický” kúsok, ktorý obývaciu izbu len doplní

Závesná alebo voľne stojaca obývacia stena?

Na trhu nájdete dva typy obývacej steny - voľne stojacu a závesnú. Vaše preferencie sa časom môžu meniť, preto by ste výber typu obývacej steny mali dôkladne prehodnotiť. Ak si teda nie ste istý “pevným variantom”, vyberte si obývaciu stenu, ktorú zložíte a umiestnite podľa seba. Budete ju tak prispôsobovať svojim aktuálnym potrebám.

Ako vybrať obývaciu stenu

Výhody samostatne stojacej obývacej steny

  • neobmedzený pohyb a reorganizácia
  • menej nenáročné sťahovanie
  • design podľa vlastnej chute
  • variabilita a možnosť rozšírenia o nové kusy nábytku

Sektorové - voľne stojace obývacie steny

Sektorové obývacie steny tvoria viaceré kusy nábytku - skrine rôznych veľkostí, komody, poličky alebo podstavce na TV. Každý kúsok je štýlovo zladený k ostatným, teda odpovedajú si farbou, použitým materiálom, ale aj rôznymi detailami, ako sú napríklad úchytky.

Kam umiestniť televízor?

Na základe toho, čo všetko je súčasťou vašej obývačky, sa rozhodnite o veľkosti a type úložných priestorov. Otvorené police sú ideálnym miestom pre vaše obľúbené knihy, rodinné fotky alebo pekné sviečky.

Súčasťou každej obývačky je televízor, ktorý priprevníte na držiak, na stenu alebo ho na skrinku len postavíte. Pri výbere obývacej steny vždy voľte takú, aby ste mali dostatočnú rezervu, ak zatúžite po väčšej telke.

Ako vybrať obývaciu stenu

Dizajn, štýl, materiál a farba

Vďaka kombinácii rôznych farieb, povrchových úprav a tvarov pôsobí obývacia stena jedinečne. Nebojte sa zvážiť farbu alebo povrchovú úpravu tak, aby odpovedala skôr menším detailom vo vašom interiéri. Možno by ste mohli prepojiť design niektorých skriniek s konferenčným stolíkom alebo pohovkou. Nábytok by nemal zakrývať celú dĺžky steny, miestnosť bude pôsobiť vzdušnejšie a otvorenejšie.

Hrajte sa aj so svetlom

Svetlo dotvára každý interiér a jeho správne umiestnenie dodá obývačke tú správnu atmosféru. Môžete si vybrať aj obývaciu stenu s LED osvetlením či pásikom, ktorý bude na jej spodnej strane.

Najdôležitejšie je, aby vaša obývačka pôsobila sviežo, a aby ste sa v nej cítili príjemne. Obývacia stena musí byť funkčná, ale tiež aj estetická. Nebojte sa podčiarknuť útulnosť v obývačke mäkkým kobercom, vzorovanou tapetou, štýlovými závesmi a ďalšími doplnkami vo vašom obľúbenom štýle.

Prečítané 717 krát

Máte záujem o propagáciu formou PR článku?

Podobné články v magazíne

Prečo si vybrať screenové rolety

28. 07. 2020

S rastúcimi nárokmi na štandard bývania sa zvyšujú aj požiadavky na kvalitu vybavenia, ktoré dnes bežne tvorí naše domovy.

Prečítať článok o bývaní

Domy na kľúč v roku 2020 (1. časť)

26. 07. 2020

Prvý polrok roku 2020 máme za sebou, a preto vám prinášame prehľad projektov, ktoré vás v tomto období zaujali najviac.

Prečítať príspevok

Ako vybrať obývaciu stenu?

29. 04. 2020

Zariaďujete novú obývačku? Potom nastal ten správny čas na výber novej obývacej steny. Ak neviete, kde začať, poradíme vám.

Prečítať článok o bývaní

Slovami našich klientov

Jednoznačne veľká spokojnosť. Počas výstavby sme sa mohli plne venovať svojej práci a súkromnému životu. Za pol roka od začiatku výstavby sme mali domček pripravený na bývanie a navyše vyriešili pre nás projekčnú činnosť, vybavili stavebné povolenie a kolaudáciu. Môžeme len doporučiť.

Daniela z Veľkej Lúky

Projekty rodinných domov

od 160 000 €
Rodinný dom Klassik 143

Rodinný dom Klassik 143

Dom na kľúč s úžitkovou plochou 177.50 m2 Zobraziť projekt domu
Akcia od 98 000 €
Rodinný dom Bungalov 1173

Rodinný dom Bungalov 1173

Dom na kľúč s úžitkovou plochou 96.30 m2 Zobraziť projekt domu
od 122 100 €
Rodinný dom Aktual 037

Rodinný dom Aktual 037

Dom na kľúč s úžitkovou plochou 140.70 m2 Zobraziť projekt domu

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.