Ako zariadiť obývačku s kuchyňou

Príjemné čítanie o bývaní a zaujímavom interiéri

Obývačka s kuchyňou: Ako ju zariadiť štýlovo a moderne?

So spojením obývačky a kuchyne sa často stretávame v menších bytoch a domoch. Táto kombinácia šetrí miesto a je praktická. Nie každý ju však má rád. Spája sa s ňou aj zopár nevýhod. Máte obývačku spojenú s kuchyňou a neviete, ako ju zariadiť? Pomôžte si našimi radami.

Obývačka s kuchyňou

Vytvorte hranicu

Kuchyňa a obývačka nie sú od seba nijako fyzicky oddelené. Po zariadení každej z miestností sa môže zdať, že splývajú. Práve preto urobíte dobre, keď sami vytvoríte určitú hranicu.

Miestnosti môžete oddeliť viacerými spôsobmi. Prvým a najefektívnejším je kuchynský ostrovček. Vyzerá štýlovo, poskytuje veľa úložného priestoru a je masívny. Vďaka tomu vytvorí presnú a výraznú hranicu. Zadefinuje začiatok kuchyne a koniec obývačky.

Druhou možnosťou je podlaha. Vyhnite sa používaniu rovnakých parkiet alebo kachličiek v oboch miestnostiach. Najlepšou voľbou je kontrast. Bledý typ podlahy v obývačke a tmavý v kuchyni. Prípadne siahnite po odtieňoch, ktoré nie sú príliš podobné. Rozdiel musí byť viditeľný hneď na prvý pohľad.

A tretím riešením je sedacia súprava v tvare U. Má podobnú funkciu ako ostrovček. Je masívna a výrazná. Už z diaľky budete vidieť, kde začína obývačka.

Ako oddeliť kuchyňu od obývačky

Vyberajte podobný štýl

Obe miestnosti musia spolu ladiť. Vyhnite sa odlišným trendom, ktoré nemajú žiadny spoločný znak. Najlepším riešením je výber jedného. Ten následne prispôsobte tak, aby bola kuchyňa funkčná a obývačka útulná.

Najobľúbenejším trendom je minimalizmus. Vyzerá dobre, môžete ho upraviť na desiatky spôsobov a je funkčný. Pre klasikov je vhodný retro alebo vintage štýl. A pre milovníkov tmavších farieb zas industriálny štýl.

Obývačka s kuchyňou v minimalistickom štýle

Zakryte spotrebiče a káble

Moderne zariadenú kuchyňu často narúšajú nepekné spotrebiče. Zabudujte ich do kuchynskej linky. Prípadne vyberajte štýlové modely. Väčšina značiek si dnes dáva na dizajne záležať.

V obývačke zas robia problém káble. S tými sa stretnete vtedy, keď máte televíziu zavesenú na držiaku v stene. Zakryte ich tak, aby nekazili dizajn miestnosti.

Biela kuchyňa

Namiesto políc skrinky

Police sú praktické a nezasahujú do priestoru, no všetko na nich vidno. Kuchyňa je v spojení s obývačkou odhalená. Každá návšteva si ich hneď všimne. Namiesto políc preto zvoľte nepriehľadné skrinky.

Do skriniek uložte všetko, čo potrebujete. O neporiadku v nich nebude nikto vedieť. Plus, poskytujú omnoho viac úložného priestoru a sú zaujímavé. Vytvárajú jednu líniu. Najlepšie spravíte, keď vyberiete kúsky bez kľučiek.

Rada odborníka

Kľučky nie sú jediným problémom. Nepekné sú aj gombíky na spotrebičoch. Vyberajte preto modely s možnosťou ich zatlačenia. Vyzerajú lepšie a zjednodušia vám čistenie.

Využite výhody tohto spojenia

Väčšina vidí v spojení týchto miestností samé nevýhody. Pozrite sa však na celú situáciu inak. Obývačka s kuchyňou má množstvo benefitov.

Tým prvým je, že pri varení alebo pečení môžete sledovať televíziu. V obývačke ju umiestnite tak, aby ste na ňu od kuchynskej linky dovideli. Najlepšie spravíte, keď ju pomocou držiaka upevníte na stenu.

Druhou výhodou je možnosť komunikácie s rodinou alebo priateľmi. Nie každý má dostatočne veľkú kuchyňu. Niekedy sa do nej zmestí len zopár ľudí. So svojou návštevou tak môžete byť v kontakte aj vtedy, keď varíte.

A netreba zabúdať ani na otvorený priestor. Byt je moderný a opticky väčší. Vďaka tomu sa v ňom budete cítiť oveľa lepšie.

Otvorený priestor medzi kuchyňou a obývačkou

Zhrnutie

Obývačka s kuchyňou je praktickou kombináciou dvoch najfrekventovanejších miestností. Má množstvo výhod a keď ju dobre zariadite, vyzerá útulne a trendy. Pri výbere nábytku, spotrebičov a doplnkov si dávajte pozor. Existuje niekoľko pravidiel, ktorých sa musíte držať. Ak tak urobíte, môžete sa tešiť na štýlovú a trendy domácnosť.

Inšpirácia: loveproperty.com
Prečítané 2372 krát

Máte záujem o propagáciu formou PR článku?

Podobné články v magazíne

Plán obnovy rodinných domov 2022

30. 03. 2022

Príležitosť pre majiteľov starších rodinných domov získať dotáciu na obnovu až do výšky 19.000 eur.

Prečítať príspevok

Najobľúbenejšie projekty roku 2021

24. 02. 2022

Už po piatykrát v rade sme si pre vás pripravili rebríček piatich najobľúbenejších domov na kľúč.

Prečítať príspevok

Veselé Vianoce a šťastný nový rok!

19. 12. 2021

Ďakujeme vám za spoluprácu v uplynulom roku a prajeme veľa šťastia, zdravia a pohody do nového roku 2022.

Prečítať príspevok

Slovami našich klientov

Jednoznačne veľká spokojnosť. Počas výstavby sme sa mohli plne venovať svojej práci a súkromnému životu. Za pol roka od začiatku výstavby sme mali domček pripravený na bývanie a navyše vyriešili pre nás projekčnú činnosť, vybavili stavebné povolenie a kolaudáciu. Môžeme len doporučiť.

Daniela z Veľkej Lúky

Projekty rodinných domov

od 106 103 € Mesačne od 419 €
Rodinný dom Zen 2

Rodinný dom Zen 2

Dom na kľúč s úžitkovou plochou 70.50 m2 Zobraziť projekt domu
od 126 721 € Mesačne od 501 €
Rodinný dom Arkada 10

Rodinný dom Arkada 10

Dom na kľúč s úžitkovou plochou 84.20 m2 Zobraziť projekt domu
Akcia od 182 256 € Mesačne od 720 €
Rodinný dom Bungalow 193

Rodinný dom Bungalow 193

Dom na kľúč s úžitkovou plochou 121.10 m2 Zobraziť projekt domu

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.