Murované domy na kľúč

Katalóg murovaných rodinných domov

Murované domy na kľúč

Murované domy sú masívne stavby postavené z tehál, kusových murív a betónu, pre ktoré je charakteristická ich odolnosť voči vonkajším vplyvom a dlhovekosť. O murovaných rodinných domoch hovoríme ako o „bývaní na sto rokov“. Aj napriek celej rade pozitívnych vlastností murovaných domov je pre niektorých ľudí preferovaným riešením výstavba montovaného rodinného domu. V kontexte pozitívnych vlastností murovaných rodinných domov možno, okrem odolnosti a životnosti, spomenúť tiež statické a tepelnoizolačné vlastnosti a nemožno opomenúť viac možností pre kreativitu pri návrhu domu na kľúč.

Aký je rozdiel medzi murovaným a montovaným domom?

Najzásadnejší rozdiel medzi murovanými a montovanými domami spočíva najmä v použitých materiáloch a technológii výstavby. Od uvedeného sa odvíjajú ďalšie významné faktory, ako napríklad náklady na výstavbu, časová náročnosť, tempo výstavby a v neposlednom rade aj životnosť rodinného domu.

Ako už bolo spomenuté vyššie, typickým stavebným materiálom pre murované domy na kľúč sú tehly, kusové murivá a betón. V prípade montovaných domov zaraďujeme medzi obvyklý stavebný materiál najmä drevo a oceľ, ale výnimočné nie sú ani nosné konštrukcie na keramickej alebo betónovej báze. V podmienkach Slovenskej republiky sú najrozšírenejšie montované domy na báze dreva, pričom sa môže jednať o masívne drevo alebo drevotriesku, prípadne drevoštiepku.

Technológia výstavby je pri klasickom murovaní, v porovnaní s montovanými domami, viac závislá od počasia a ročného obdobia, čo môže mať negatívny vplyv na časovú náročnosť a tempo výstavby. Ďalšou dôležitou vlastnosťou je spomínaná životnosť. Vo všeobecnosti možnosť povedať, že montované domy sú náchylnejšie na vlhkosť a ďalšie vplyvy okolia, a preto budú mať nižšiu životnosť. Podotýkame však, že to vždy závisí a konkrétneho objektu a veľkého množstva faktorov. V súvislosti so životnosťou rodinného domu nemožno nespomenúť horľavosť. Aj napriek tomu, že všetky stavby musia spĺňať platné požiarne predpisy, platí, že drevo je horľavejšie ako murivo, a preto môžu montované domy v prípade požiaru utrpieť oveľa značnejšie škody ako domy murované.

Aké domy nájdete v našom katalógu projektov na kľuč?

Katalóg rodinných domov dostupný na našich stránkach obsahuje výhradne tehlové rodinné domy. Medzi takmer 500 projektami môžete nájsť širokú ponuku domov na kľúč typu bungalov, poschodové rodinné domy, domy vhodné na úzky pozemok, prípadne vybrať projekt s moderným vzhľadom alebo nádychom luxusu.

V prípade záujmu o výstavbu rodinného domu na kľúč neváhajte kedykoľvek kontaktovať našich odborníkov. Všetky dôležité kontakty nájdete na tejto stránke.

Rodinné domy na kľúč

Cena od 148 544 €

Rodinný dom Bungalow 94

Moderný bungalov | 98.7 m2
Cena od 238 392 €

Rodinný dom Decor 2

Poschodový dom | 158.4 m2
Cena od 308 375 €

Rodinný dom Arkada 1

Dom na kľúč | 204.9 m2
Cena od 271 502 €

Rodinný dom Bungalow 143

Moderný bungalov | 180.4 m2
Cena od 226 080 €

Rodinný dom Optimal 1838

Poschodový dom | 141.3 m2
Cena od 272 706 €

Rodinný dom Premier 175

Poschodový dom | 181.2 m2

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.