Murované domy na kľúč

Katalóg murovaných rodinných domov

Murované domy na kľúč

Murované domy sú masívne stavby postavené z tehál, kusových murív a betónu, pre ktoré je charakteristická ich odolnosť voči vonkajším vplyvom a dlhovekosť. O murovaných rodinných domoch hovoríme ako o „bývaní na sto rokov“. Aj napriek celej rade pozitívnych vlastností murovaných domov je pre niektorých ľudí preferovaným riešením výstavba montovaného rodinného domu. V kontexte pozitívnych vlastností murovaných rodinných domov možno, okrem odolnosti a životnosti, spomenúť tiež statické a tepelnoizolačné vlastnosti a nemožno opomenúť viac možností pre kreativitu pri návrhu domu na kľúč.

Aký je rozdiel medzi murovaným a montovaným domom?

Najzásadnejší rozdiel medzi murovanými a montovanými domami spočíva najmä v použitých materiáloch a technológii výstavby. Od uvedeného sa odvíjajú ďalšie významné faktory, ako napríklad náklady na výstavbu, časová náročnosť, tempo výstavby a v neposlednom rade aj životnosť rodinného domu.

Ako už bolo spomenuté vyššie, typickým stavebným materiálom pre murované domy na kľúč sú tehly, kusové murivá a betón. V prípade montovaných domov zaraďujeme medzi obvyklý stavebný materiál najmä drevo a oceľ, ale výnimočné nie sú ani nosné konštrukcie na keramickej alebo betónovej báze. V podmienkach Slovenskej republiky sú najrozšírenejšie montované domy na báze dreva, pričom sa môže jednať o masívne drevo alebo drevotriesku, prípadne drevoštiepku.

Technológia výstavby je pri klasickom murovaní, v porovnaní s montovanými domami, viac závislá od počasia a ročného obdobia, čo môže mať negatívny vplyv na časovú náročnosť a tempo výstavby. Ďalšou dôležitou vlastnosťou je spomínaná životnosť. Vo všeobecnosti možnosť povedať, že montované domy sú náchylnejšie na vlhkosť a ďalšie vplyvy okolia, a preto budú mať nižšiu životnosť. Podotýkame však, že to vždy závisí a konkrétneho objektu a veľkého množstva faktorov. V súvislosti so životnosťou rodinného domu nemožno nespomenúť horľavosť. Aj napriek tomu, že všetky stavby musia spĺňať platné požiarne predpisy, platí, že drevo je horľavejšie ako murivo, a preto môžu montované domy v prípade požiaru utrpieť oveľa značnejšie škody ako domy murované.

Aké domy nájdete v našom katalógu projektov na kľuč?

Katalóg rodinných domov dostupný na našich stránkach obsahuje výhradne tehlové rodinné domy. Medzi takmer 500 projektami môžete nájsť širokú ponuku domov na kľúč typu bungalov, poschodové rodinné domy, domy vhodné na úzky pozemok, prípadne vybrať projekt s moderným vzhľadom alebo nádychom luxusu.

V prípade záujmu o výstavbu rodinného domu na kľúč neváhajte kedykoľvek kontaktovať našich odborníkov. Všetky dôležité kontakty nájdete na tejto stránke.

Rodinné domy na kľúč

od 205 440 € Mesačne od 888 €
Rodinný dom Vila 1754

Rodinný dom Vila 1754

Dom na kľúč s úžitkovou plochou 128.40 m2 Zobraziť projekt domu
od 214 463 € Mesačne od 927 €
Rodinný dom Bungalow 178

Rodinný dom Bungalow 178

Dom na kľúč s úžitkovou plochou 142.50 m2 Zobraziť projekt domu
od 214 400 € Mesačne od 927 €
Rodinný dom Rustikal 407

Rodinný dom Rustikal 407

Dom na kľúč s úžitkovou plochou 134.00 m2 Zobraziť projekt domu
od 186 018 € Mesačne od 804 €
Rodinný dom Bungalow 41

Rodinný dom Bungalow 41

Dom na kľúč s úžitkovou plochou 123.60 m2 Zobraziť projekt domu
od 250 131 € Mesačne od 1 082 €
Rodinný dom Bungalow 180

Rodinný dom Bungalow 180

Dom na kľúč s úžitkovou plochou 166.20 m2 Zobraziť projekt domu
od 219 520 € Mesačne od 949 €
Rodinný dom Linia 300

Rodinný dom Linia 300

Dom na kľúč s úžitkovou plochou 137.20 m2 Zobraziť projekt domu

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.