Nízkoenergetické domy na kľúč

Rodinné domy na kľúč v energetickej triede A0

Nízkoenergetické domy na kľúč

Za nízkoenergetický dom na kľúč sa považuje ten rodinný dom, ktorý na zabezpečenie tepelnej pohody spotrebuje v ročnom súčte 15 až 50 kWh/m2. V súvislosti s energetickou náročnosťou upozorňujeme na skutočnosť, že od 31. decembra 2020 musia všetky nové rodinné domy spĺňať energetickú triedku A0. V súlade s touto požiadavkou sú aj projekty rodinných domov na kľúč, ktoré sa nachádzajú v online katalógu projektov na našich webových stránkach.

Pri návrhu projektu rodinného domu v energetickej triede A0 musí projektant brať do úvahy viaceré aspekty, ktoré majú vplyv na minimalizovanie tepelných strát a maximalizovanie využitých ziskov stavby. Medzi faktory s najväčším vplyvom na vyššie uvedené parametre zaraďujeme tepelnoizolačné vlastnosti použitých stavebných materiálov, tvar objektu, spôsob vetrania, stavebné technológie a nemôžeme zabúdať ani na orientáciu rodinného domu na kľúč na svetové strany. V nadväznosti na tvar rodinného domu podotýkame, že nemalé tepelné straty možno v mnohých prípadoch pripísať aj výčnelkom či zložitým tvarovým riešeniam. Pre úplnosť a lepší prehľad uvádzame rozdelenie rodinných domov podľa energetickej náročnosti.

Domy podľa energetickej náročnosti

Pre dodržanie pravidiel o energetickej triede A0 je potrebné ku každej výstavbe nízkoenergetického domu na kľúč pristupovať individuálne a za týmto účelom vhodne kombinovať všetky dôležité aspekty, ktoré sa podieľajú na dosiahnutí želaného výsledku. Príkladom môžeme uviesť potrebu pridružiť do rodinného domu krb, kolektory, rekuperačnú jednotku či tepelné čerpadlo v takej miere, aby sme vo výsledku dosiahli požadované energetickú hodnotu.

Pri výstavbe vášho vysnívaného rodinného domu našou stavebnou firmou sa týmito problémami a výzvami vôbec nemusíte zaťažovať. Stačí si vybrať projekt na kľúč z nášho katalógu a naši odborníci sa o všetko dôležité postarajú.

V prípade záujmu o výstavbu rodinného domu na kľúč neváhajte kedykoľvek kontaktovať našich odborníkov. Všetky dôležité kontakty nájdete na tejto stránke.

Rodinné domy na kľúč

Cena od 257 656 €

Rodinný dom Klassik 141

Poschodový dom | 171.2 m2
Cena od 221 386 €

Rodinný dom Bungalow 22

Moderný bungalov | 147.1 m2
Cena od 137 106 €

Rodinný dom Bungalow 75

Moderný bungalov | 91.1 m2
Cena od 105 440 €

Rodinný dom Bungalov 1087

Moderný bungalov | 65.9 m2
Cena od 214 463 €

Rodinný dom Bungalow 178

Moderný bungalov | 142.5 m2
Cena od 148 243 €

Rodinný dom Bungalow 206

Moderný bungalov | 98.5 m2

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.