Ktorým chybám sa vyvarovať

Financovanie bývania

Dôležité informácie pred začatím stavby

Vybavenie stavebného povolenia nenechávajte na poslednú chvíľu – môže to trvať aj niekoľko mesiacov. Je to nevyhnutné doložiť k žiadosti o hypotéku (ak je účel výstavba) – a jeho právoplatnosť musí byť doložená k čerpaniu.

Darovacia zmluva vs. kúpna zmluva pri kúpe pozemku. Určite odporúčam kúpiť pozemok prostredníctvom kúpnej zmluvy – viete ju použiť ako účelový doklad k čerpaniu fin. prostriedkov z úveru.

Povolené prečerpanie a kreditné karty môžu pri nižších príjmoch skomplikovať schválenie úveru. Odporúčam pred podaním žiadosti o hypotéku, všetky takéto nevýhodné úvery vyplatiť a zrušiť (aj nikdy nepoužité povolené prečerpanie na účte sa berie ako úver, ktorý Vám môže znížiť bonitu).

Pozor na hodnotu nehnuteľnosti (dom, alebo pozemok) na znaleckom posudku a skutočnú hodnotu, ktorú akceptuje banka. Nikdy to dopredu pred schválením nie je isté. Každá banka má svoje osobitné podmienky a až po schválení budete vedieť akú reálnu hodnotu vám banka akceptuje.

Pozor pri akceptácii hodnoty domov v malých obciach a vzdialenejší lokalitách. Môže byť bankou znížená a nemusia byť akceptované vedľajšie stavby bez súpisného čísla (treba sa poradiť ohľadom výberu vhodnej banky).

Chaty a domy v rekreačných oblastiach a extraviláne – zákon stanovuje maximálnu dobu splatnosti hypotéky na 8 rokov, čo výrazne navýši vašu splátku. Za určitých podmienok je možná výnimka. V tomto prípade určite kontaktujte finančného špecialistu, aby ste správne nadstavili podmienky.

Projekty rodinných domov

Cena od 144 480 €

Rodinný dom Aktual 421

Poschodový dom | 90.3 m2
Cena od 258 409 €

Rodinný dom Klassik 153

Poschodový dom | 171.7 m2
Cena od 203 360 €

Rodinný dom Bungalov 1875

Moderný bungalov | 127.1 m2
Cena od 163 142 €

Rodinný dom Kompakt 39

Poschodový dom | 108.4 m2
Cena od 221 386 €

Rodinný dom Bungalow 22

Moderný bungalov | 147.1 m2
Cena od 197 920 €

Rodinný dom Bungalov 1270

Moderný bungalov | 123.7 m2

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.