Mám vlastné zdroje aj stavebný pozemok

Financovanie bývania

Ako financovať výstavbu rodinného domu

Mať vlastné finančné prostriedky na začiatok výstavby a už kúpený pozemok, je najlepšia východisková situácia. Financovanie pre Vás môže byť veľmi rýchle a jednoduché. Ak Vaše vlastné finančné prostriedky sú dostatočné na výstavbu základov domu a múrov aspoň do 1 metra, tak odporúčame ísť touto cestou. Urobiť geometrický plán a zapísať stavbu na list vlastníctva, a vtedy už je možné vytvoriť znalecký posudok na rozostavanú stavbu a požiadať o hypotekárny úver, ktorý sa bude čerpať postupne ako bude prebiehať výstavba. Touto cestou Vám stačí požiadať o jeden hypotekárny úver na budúcu hodnotu postavenej nehnuteľnosti s postupným čerpaním.

Ak Vaše finančné prostriedky nie sú dostatočné na výstavbu do 1 metra, tak je potrebné urobiť znalecký posudok na pozemok a požiadať o hypotéku, kde bude založený len pozemok. Finančné prostriedky z hypotéky dostanete štandardne do výšky 70 % z hodnoty pozemku (ale sú aj špeciálne možnosti ako získať úver aj do výšky 80% - 100% hodnoty pozemku). Keď budú postavené múry do 1 metra a bude možné zapísať rozostavanú stavbu na list vlastníctva, tak súbežne so zápisom je možné žiadať o druhý hypotekárny úver a postupne dofinancovať výstavbu.

Výhodou pri financovaní výstavby, môže byť založenie inej nehnuteľnosti. Vtedy nie je potrebné čakať na výstavbu do 1 metra, ani nie je potrebné čerpať finančné prostriedky postupne, ale banka Vám finančné prostriedky dá dopredu jednorázovo. Neskôr, keď bude dom dostavaný do dostatočnej hodnoty, tak je možné záložné právo zmeniť na novopostavený dom.

Nie je potrebné sa obávať, že pri výstavbe domu cez hypotéku budete potrebovať hromadu bločkov a faktúr. Na dokladovanie účelu výstavby pre väčšinu bánk, stačí fotodokumentácia. Toto sú všeobecné informácie, a nemusia byť vhodné práve pre Vás. Pre každého, kto chce financovať výstavbu, odporúčame spojiť sa s našou finančnou špecialistkou, ktorá Vám veľmi rada a ochotne pripraví plán šitý na mieru.

Projekty rodinných domov

Cena od 239 145 €

Rodinný dom Klassik 158

Poschodový dom | 158.9 m2
Akčná cena 277 000 €

Rodinný dom Premier 200

Poschodový dom | 186.7 m2
Cena od 160 800 €

Rodinný dom Bungalov 1182

Moderný bungalov | 100.5 m2
Cena od 146 738 €

Rodinný dom Bungalow 59

Moderný bungalov | 97.5 m2
Cena od 147 641 €

Rodinný dom Bungalow 39

Moderný bungalov | 98.1 m2
Cena od 256 452 €

Rodinný dom Bungalow 125

Moderný bungalov | 170.4 m2

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.