Nemám vlastné zdroje a nemám pozemok

Financovanie bývania

Ako financovať výstavbu rodinného domu

Aj v tejto situácii je možné financovať výstavbu domu, a nemusí to byť až tak komplikované, ako sa na prvý pohľad zdá. Jedna možnosť je požiadať o medziúver zo stavebnej sporiteľne bez založenia nehnuteľnosti (úverový limit až do výšky 45 000 € - do 1 roka potrebné vydokladovať účel použitia fin. prostriedkov) Tieto finančné prostriedky potom použiť na kúpu pozemku a na výstavbu základov a múrov domu do 1 metra. Potom je možné zapísať rozostavanú stavbu na list vlastníctva, a súbežne so zápisom je možné žiadať o hypotekárny úver a postupne dofinancovať výstavbu, prípadne aj refinancovať medziúver zo stavebnej sporiteľne.

Druhá možnosť je financovať kúpu pozemku aj výstavbu so založením inej nehnuteľnosti (závisí od hodnoty nehnuteľnosti akú výšku finančných prostriedkov Vám banka poskytne). Ak je hodnota dostatočná, tak je možné zafinancovať kúpu pozemku aj celú výstavbu domu - banka Vám finančné prostriedky dá dopredu jednorázovo. A potom môžete záložné právo zmeniť na novopostavený dom. Ak hodnota zakladanej nehnuteľnosti nie je dostatočná tak finančné prostriedky použijete na kúpu pozemku a na výstavbu domu aspoň do 1 metra a potom súbežne so zápisom rozostavanej stavby požiadate o druhú hypotéku, a postupne dofinancujete stavbu domu. Ak hodnota novopostaveného domu bude po dokončení dostatočná, tak je možné zmeniť záložné právo aj na prvej hypotéke na novopostavený dom, alebo požiadať o novú hypotéku a tou vyplatiť dve predchádzajúce (výhodnosť tohto kroku závisí od úrokových sadzieb v danom momente).

Nie je potrebné sa obávať, že pri výstavbe domu cez hypotéku, budete potrebovať hromadu bločkov a faktúr. Na dokladovanie účelu výstavby pre väčšinu bánk, stačí fotodokumentácia. Toto sú všeobecné informácie, a nemusia byť vhodné práve pre Vás. Pre každého, kto chce financovať výstavbu odporúčame spojiť sa s našou špecialistkou na financie, ktorá Vám veľmi rada a ochotne pripraví plán šitý na mieru.

Hypotéke na dom
Ktorým chybám sa vyvarovať?
Dozvedieť sa viac
Financovanie bývania
Najčastejšie kladené otázky
Dozvedieť sa viac
Hypotéka na dom
Hypotéka s daňovým bonusom
Dozvedieť sa viac
Financovanie bývania
Hypotéka s nulovým preplatením
Dozvedieť sa viac
Potrebujete odbornú konzultáciu? Radi vám pomôžeme. +421 908 547 739 meconmecon.sk Napísať správu Kde nás nájdete

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.