Nemám vlastné zdroje a nemám pozemok

Financovanie bývania

Ako financovať výstavbu rodinného domu

Aj v tejto situácii je možné financovať výstavbu domu, a nemusí to byť až tak komplikované, ako sa na prvý pohľad zdá. Jedna možnosť je požiadať o medziúver zo stavebnej sporiteľne bez založenia nehnuteľnosti (úverový limit až do výšky 45 000 € - do 1 roka potrebné vydokladovať účel použitia fin. prostriedkov) Tieto finančné prostriedky potom použiť na kúpu pozemku a na výstavbu základov a múrov domu do 1 metra. Potom je možné zapísať rozostavanú stavbu na list vlastníctva, a súbežne so zápisom je možné žiadať o hypotekárny úver a postupne dofinancovať výstavbu, prípadne aj refinancovať medziúver zo stavebnej sporiteľne.

Druhá možnosť je financovať kúpu pozemku aj výstavbu so založením inej nehnuteľnosti (závisí od hodnoty nehnuteľnosti akú výšku finančných prostriedkov Vám banka poskytne). Ak je hodnota dostatočná, tak je možné zafinancovať kúpu pozemku aj celú výstavbu domu - banka Vám finančné prostriedky dá dopredu jednorázovo. A potom môžete záložné právo zmeniť na novopostavený dom. Ak hodnota zakladanej nehnuteľnosti nie je dostatočná tak finančné prostriedky použijete na kúpu pozemku a na výstavbu domu aspoň do 1 metra a potom súbežne so zápisom rozostavanej stavby požiadate o druhú hypotéku, a postupne dofinancujete stavbu domu. Ak hodnota novopostaveného domu bude po dokončení dostatočná, tak je možné zmeniť záložné právo aj na prvej hypotéke na novopostavený dom, alebo požiadať o novú hypotéku a tou vyplatiť dve predchádzajúce (výhodnosť tohto kroku závisí od úrokových sadzieb v danom momente).

Nie je potrebné sa obávať, že pri výstavbe domu cez hypotéku, budete potrebovať hromadu bločkov a faktúr. Na dokladovanie účelu výstavby pre väčšinu bánk, stačí fotodokumentácia. Toto sú všeobecné informácie, a nemusia byť vhodné práve pre Vás. Pre každého, kto chce financovať výstavbu odporúčame spojiť sa s našou špecialistkou na financie, ktorá Vám veľmi rada a ochotne pripraví plán šitý na mieru.

Chyby ktorým sa vyvarovať
Dozvedieť sa viac
Často kladené otázky
Dozvedieť sa viac
Benefity na bývanie od štátu
Dozvedieť sa viac
Hypotéka s nulovým preplatením
Dozvedieť sa viac

Projekty rodinných domov

od 180 299 € Mesačne od 849 €
Rodinný dom Bungalow 21

Rodinný dom Bungalow 21

Moderný bungalov Zobraziť projekt domu
od 289 863 € Mesačne od 1 366 €
Rodinný dom Bungalow 44

Rodinný dom Bungalow 44

Moderný bungalov Zobraziť projekt domu
od 271 502 € Mesačne od 1 279 €
Rodinný dom Cuber 3

Rodinný dom Cuber 3

Poschodový dom Zobraziť projekt domu

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.