Nemám vlastné zdroje a nemám pozemok

Financovanie bývania

Ako financovať výstavbu rodinného domu

Aj v tejto situácii je možné financovať výstavbu domu, a nemusí to byť až tak komplikované, ako sa na prvý pohľad zdá. Jedna možnosť je požiadať o medziúver zo stavebnej sporiteľne bez založenia nehnuteľnosti (úverový limit až do výšky 45 000 € - do 1 roka potrebné vydokladovať účel použitia fin. prostriedkov) Tieto finančné prostriedky potom použiť na kúpu pozemku a na výstavbu základov a múrov domu do 1 metra. Potom je možné zapísať rozostavanú stavbu na list vlastníctva, a súbežne so zápisom je možné žiadať o hypotekárny úver a postupne dofinancovať výstavbu, prípadne aj refinancovať medziúver zo stavebnej sporiteľne.

Druhá možnosť je financovať kúpu pozemku aj výstavbu so založením inej nehnuteľnosti (závisí od hodnoty nehnuteľnosti akú výšku finančných prostriedkov Vám banka poskytne). Ak je hodnota dostatočná, tak je možné zafinancovať kúpu pozemku aj celú výstavbu domu - banka Vám finančné prostriedky dá dopredu jednorázovo. A potom môžete záložné právo zmeniť na novopostavený dom. Ak hodnota zakladanej nehnuteľnosti nie je dostatočná tak finančné prostriedky použijete na kúpu pozemku a na výstavbu domu aspoň do 1 metra a potom súbežne so zápisom rozostavanej stavby požiadate o druhú hypotéku, a postupne dofinancujete stavbu domu. Ak hodnota novopostaveného domu bude po dokončení dostatočná, tak je možné zmeniť záložné právo aj na prvej hypotéke na novopostavený dom, alebo požiadať o novú hypotéku a tou vyplatiť dve predchádzajúce (výhodnosť tohto kroku závisí od úrokových sadzieb v danom momente).

Nie je potrebné sa obávať, že pri výstavbe domu cez hypotéku, budete potrebovať hromadu bločkov a faktúr. Na dokladovanie účelu výstavby pre väčšinu bánk, stačí fotodokumentácia. Toto sú všeobecné informácie, a nemusia byť vhodné práve pre Vás. Pre každého, kto chce financovať výstavbu odporúčame spojiť sa s našou špecialistkou na financie, ktorá Vám veľmi rada a ochotne pripraví plán šitý na mieru.

Projekty rodinných domov

Cena od 219 520 €

Rodinný dom Linia 300

Poschodový dom | 137.2 m2
Cena od 325 532 €

Rodinný dom Nova 223

Poschodový dom | 216.3 m2
Cena od 153 962 €

Rodinný dom Bungalow 77

Moderný bungalov | 102.3 m2
Cena od 147 641 €

Rodinný dom Bungalow 39

Moderný bungalov | 98.1 m2
Cena od 280 683 €

Rodinný dom Cuber 11

Poschodový dom | 186.5 m2
Cena od 126 721 €

Rodinný dom Bungalow 162

Moderný bungalov | 84.2 m2

Naše webové stránky fungujú správne aj vďaka cookies. O ich používaní informujeme na stránke Pravidlá používania Cookies.